Jak przygotować mieszkanie pod wynajem?

Masz mieszkanie, które chcesz wynająć i nie wiesz, jak się za to zabrać? Podpowiadamy, w co warto zainwestować, a na czym zaoszczędzić, by sprawnie przygotować nieruchomość i zacząć szukać najemców.

Określ profil wynajmującego

Studenci, rodziny z dziećmi, pracujący single – potencjalni najemcy mogą być różni, dlatego warto zastanowić się, w jaką grupę celujemy, szykując mieszkanie pod wynajem. Podpowiedzią może być metraż, lokalizacja i wyjściowy stan mieszkania. Im więcej oddzielnych pomieszczeń tym lepiej dla studentów, szczególnie jeśli nieruchomość znajduje się w dobrze skomunikowanym miejscu. Zielona okolica i duża ilość sklepów to świetne miejsce dla rodziny, a niewielki metraż, który rekompensuje dobra lokalizacja to parametr, na który szczególnie zwracają uwagę młodzi, pracujący ludzie.

Wyposażenie

Wiedząc, do kogo będziesz kierować swoją ofertę wynajmu, urządzisz mieszkanie szybciej i bardziej ekonomicznie. Na przykład studenci nie potrzebują wielu mebli, lecz na pewno docenią biurka w pokojach, a dla rodziny z dziećmi istotne będzie wyposażenie kuchni i łazienki. W mieszkaniu, niezależnie od potencjalnego najemcy, powinny znaleźć się podstawowe rzeczy, takie jak pralka, żelazko czy suszarka do ubrań.

Czy wstawiać do mieszkania telewizor i inne dodatkowe sprzęty RTV i AGD? To pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by to zrobić z pewnością najemcy docenią ich użyteczność, odradzamy jednak celowe inwestowanie w drogie sprzęty i zaawansowane technologicznie rozwiązania – to oczywiście może być plusem, który podniesie wartość ceny najmy, lecz nie jest czymś, czego oczekują wszyscy najemcy i może okazać się niepotrzebnie poniesionym kosztem.

Urządzając mieszkanie pod wynajem, warto dowiedzieć się też, o co najczęściej pytają osoby poszukujące nowego lokum. Z naszych doświadczeń wynika, że łatwy dostęp do Internetu oraz miejsce parkingowe to dwa aspekty, które zwykle interesują najemców najbardziej.

Co jeszcze warto zrobić przed wynajmem mieszkania?

By przyśpieszyć proces wynajmu mieszkania, warto zrobić odpowiednie rozeznanie w cenach rynkowych, by proponowana kwota była adekwatna do tych obowiązujących w danej dzielnicy. Istotne jest również zadbanie o kwestie prawne, takie jak umowa najmu okazjonalnego, który zabezpiecza wynajmującego przez ewentualnymi problemami z najemcą. Agencja nieruchomości odpowie na wszystkie nurtujące cię pytania, sugerując również co warto poprawić lub zmienić w samym lokalu, by wynająć go jak najszybciej i w jak najlepszej cenie.

 

#nieruchomości #wynajem #mieszkanie #dom #biuronieruchomości #Warszawa

Napisz do nas a skontaktujemy się z Tobą

    Witryna korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie, więcej na ten temat dowiesz się w Polityce prywatności.