Klucz do sukcesu? Ciągły rozwój!

Istnieje wiele poradników, artykułów o chwytliwych tytułach “Jak być skutecznym agentem nieruchomości?” czy “Jak odnieść sukces w branży nieruchomości?”. Znajdziemy tam wiele rad jak poprawnie zaprezentować nieruchomość, jak prowadzić negocjacje lub jak zatrzymać przy sobie klientów. Są to ważne aspekty, które odgrywają istotną rolę w codziennej pracy agenta nieruchomości. Jednak po przeczytaniu kilku artykułów raczkujący w branży nieruchomości doradca nie stanie się z dnia na dzień skuteczny i profesjonalny. 

W WESTATE wiemy, że kluczem do sukcesu jest ciągły rozwój i nieustanne poszerzanie wiedzy naszych doradców, managerów i partnerów. W odpowiedzi na to co miesiąc przygotowujemy profilowane szkolenia w ramach projektu WESTATE Akademia. Tematyka szkoleń jest bardzo szeroka – od metod sprzedażowych, przez poprawność sporządzania umów, po wszelkie zawiłości prawne związane z nieruchomościami. 

Spotkanie z notariuszami – Jolanta Niedziela oraz Magdalena Karczewska-Woźnica

26 października bieżącego roku odbyło się szkolenie z Jolantą Niedzielą oraz Magdaleną Karczewską-Woźnicą. Panie są warszawskimi notariuszami, które od lat prowadzą własną kancelarię notarialną w centrum stolicy. Lata doświadczenia w tym zawodzie sprawiły, że Panie są skarbnicą wiedzy, o czym mieliśmy okazję przekonać się w tym tygodniu. 

Grunty – aspekty prawne

W zawodzie agenta nieruchomości ważne jest to, aby nie ograniczał się on do pośrednictwa w sprzedaży wyłącznie jednego typu nieruchomości. Taka praktyka jest ograniczająca, często nie spełnia oczekiwań klientów oraz jest nieprofesjonalna. 

Jednym z bardziej wymagających typem nieruchomości jest grunt. Praca z tym typem łączy się z dużą odpowiedzialnością oraz ogromem wiedzy, którą musi posiadać pośrednik, dlatego działki były jednym z tematów poruszonych na ostatnim szkoleniu.

Każdy grunt ma swoją specyfikę. Określenie jej jest niezbędne do procesu sprzedaży. Czy działka jest odrolniona? Czy jest częściowo zalesiona? Czy ma drogę dojazdową bezpośrednio do drogi publicznej? Te i inne ważne kwestie nasi doradcy omówili z notariuszami na ostatnim szkoleniu. Panie opowiedziały nam o gruntach, o możliwościach sprawdzenia ich statusu i etapach sprzedaży poszczególnych ich typów. Jest to wiedza niezbędna do działania w zakresie pośrednictwa sprzedaży lub kupna działki. 

Oczywiście warto pamiętać, że każda taka nieruchomość wymaga indywidualnego podejścia, dlatego jeśli podczas procesu sprzedaży lub kupna agent informuje klienta o tym, że potrzebuje chwili czasu na określenie planu działania, nie oznacza to, że jest on nieprzygotowany. Oznacza to, że musi zasięgnąć wiedzy u odpowiednich źródeł i upewnić się jak poprawnie postępować z działką, której dotyczy transakcja. 

Wynajem i najem nieruchomości

W obecnych czasach rynek najmu nieruchomości szaleje. Jest to opcja często wykorzystywana przez studentów, singli oraz coraz częściej przez całe rodziny. Rynek najmu jest dynamiczny, atrakcyjne nieruchomości szybko znikają z rynku. Właściciele nieruchomości często decydują się na ich wynajem, bo zapewnia to atrakcyjne miesięczne dochody. 

Rynek wynajmu jest intensywny i szybki, co może niekorzystnie wpłynąć na jakość zawieranych umów między najemcą, a wynajmującym. Na szkoleniu omówiliśmy jak postępować w podczas wynajmu nieruchomości, aby proces ten był bezpieczny dla obu stron. To ważne, aby ustalić warunki umowy najmu nieruchomości, poprawnie ją sporządzić i ustalić czy warto wziąć pod uwagę umowę najmu okazjonalnego. Profesjonalny agent potrafi sprostać takim zadaniom oraz zatroszczyć się o bezpieczeństwo obu stron umowy.

 

W WESTATE chcemy, aby nasza kadra reprezentowała najwyższy możliwy poziom usług. Dlatego dbamy o regularność szkoleń naszych pośredników. Chcesz spróbować swoich sił w branży nieruchomości? Zacznij tę przygodę z WESTATE.

Napisz do nas a skontaktujemy się z Tobą