Mieszkania w Warszawie są dla Ciebie za drogie? 5 lokalizacji w okolicy Warszawy, w których warto zamieszkać!

Warszawa jest jednym z najbardziej pożądanych miast w Polsce

Badania statystyczne wykazują, że stolica to najpopularniejsze miejsce migracji w kraju, a dodatkowo jest najsilniejszym miastem gospodarczym. Wpływa to widocznie na liczbę mieszkańców Warszawy, która wynosi około 3 mln.

Wnioski są proste – ludzi w Warszawie jest naprawdę dużo, co wpływa na ekonomię i gospodarkę miasta, jak również na rynek nieruchomości. Osoby przeprowadzające się do stolicy chcące kupić mieszkanie muszą liczyć się z dużą konkurencją wśród kupujących oraz często wysokimi cenami nieruchomości. Według analizy serwisów nieruchomościowych mieszkania w Warszawie są najdroższe na polskim rynku, a ich ceny mimo ogólnej stabilizacji rynku po 2022 roku wciąż rosną. Dodatkowo aktualny rządowy program kredytów 2 % sprawił, że tańsze mieszkania zostają szybko sprzedane. Co zrobić w takiej sytuacji? Przedstawiamy 5 lokalizacji w okolicy Warszawy, w których warto zamieszkać.

Józefów

To miejscowość granicząca bezpośrednio z Warszawą, która znajduje się w gminie otwock. Charakteryzuje się dużym zróżnicowaniem obiektów nieruchomościowych – od mieszkań, przez domy szeregowe, po domy wolnostojące. Panuje tam głównie rynek wtórny, ale od kilku lat powstają nowe inwestycje deweloperskie. Ceny nieruchomości wahają się między 9-11 tyś. złotych za m2.

W Józefowie są liczne przedszkola, szkoły podstawowe oraz licea. Gdyby jednak mieszkaniec tej miejscowości postawił na edukację w stolicy to nie musiałby martwić się o trudne dojazdy dziecka do szkoły. Przez stację kolejową w Józefowie kursują pociągi KM i SKM, które mają bezpośrednie połączenie z Warszawą. Dojazd samochodem do centrum to zaledwie 35 minut. Miejscowość jest bardzo spokojna i zalesiona, a w jej okolicy przepływa rzeka Świder nad którą można spędzić przyjemne popołudnie w gronie najbliższych.

Sulejówek

Miasto, które położone jest w powiecie mińskim licząco nieco ponad 21 tyś. mieszkańców. Aktualnie powstaje tam kilka nowych inwestycji deweloperskich z domami szeregowymi oraz mieszkaniami. Na rynku jest kilka ofert mieszkań z rynku wtórnego. Ceny nieruchomości za m2 to około 9-10 tyś. złotych.

Na terenie Sulejówka jest aż 620 ha lasów, a dodatkowo miejscowość graniczy z Rezerwatem Mosty Kalińskie. Jest to idealna opcja mieszkaniowa dla osób które z jednej strony chcą uwolnić się od zgiełku miasta, z drugiej jednak cenią sobie bliskość większych aglomeracji. Samochodem z Sulejówka do centrum Warszawy dojedzie się w zaledwie 30 minut, a komunikacją pociągową w niecałe 40 minut.

Piastów

Piastów to miasto o liczbie ludności nieco ponad 23 tyś., które położone jest w powiecie pruszkowskim. Jest bardzo dobrze zlokalizowane, gdyż graniczy z dzielnicą Warszawa Ursus. Na rynku nieruchomości przeważają oferty z rynku wtórnego, jednak nie brakuje nowych inwestycji. W ofercie Piastowa znajdziemy zarówno mieszkania jak i domy szeregowe lub wolnostojące, których ceny są w przedziale 7-11 tyś. za m2.

W mieście znajduje się kilka parków oraz liczne szkoły i przedszkola. Piastów jest bardzo dobrze skomunikowany. Do centrum Warszawy samochodem dojedzie się w niecałe 25 minut, pociągiem natomiast zajmuje to około 30 minut.

Radzymin

Jest to mała miejscowość w powiecie wołomińskim, która liczy niecałe 13,5 tyś. mieszkańców. Oddalona jest od Warszawy o około 30 km, jednak dzięki dobrej komunikacji do centrum można dotrzeć w nieco ponad 30 minut. Dla niektórych to daleko, dla innych blisko, jednak niewątpliwie ta lokalizacja wpływa na ceny nieruchomości. W Radzyminie znajdziemy inwestycje deweloperskie, jaki i zabudowania z rynku wtórnego. Ceny są zróżnicowane, jednak znajdziemy oferty nieruchomości w przedziale 3,5-9 tyś. za m2.

Niedaleko od Radzymina znajduje się Zalew Zegrzyński, czyli miejsce, gdzie wiele osób szuka odpoczynku od zgiełku Warszawy. Wokół zalewu, szczególnie w sezonie letnim, jest wiele atrakcji dla całej rodziny. W samym mieście jest wiele szkół, przedszkoli i ośrodków sportowych, co sprawia, że Radzymin to atrakcyjne miejsce mieszkalne dla młodych rodzin.

Marki

Miasto graniczące bezpośrednio z Warszawą, którego liczba ludności nie przekracza 45 tyś. Jest atrakcyjnym miejscem dla osób, które cenią sobie bliskość stolicy, ale nie są zwolennikami mieszkania w niej. W Markach powstają wciąż nowe inwestycje deweloperskie domów szeregowych oraz mieszkań, jednak są dostępne też liczne oferty z rynku wtórnego. Ceny nieruchomości w tym mieście wynoszą około 6,5-10 tyś. złotych za m2.

Niegdyś Marki znane były z wiecznych korków i ciężkich przejazdów. Zmieniło się to po powstaniu obwodnicy tego miasta. W okolicy Marek są znane Lasy Mareckie, które są idealnym miejscem na piesze lub rowerowe wycieczki. 

Aglomeracja warszawska to na szczęście nie tylko Warszawa, ale też okoliczne miasta. Są one pewną alternatywą cenową do rynku stolicy oraz swego rodzaju odskocznią od wielkomiejskiego zgiełku. Agencja WESTATE zajmuje się nieruchomościami rynku warszawskiego i jego okolic. Jeśli szukasz idealnego miejsca dla siebie, skontaktuj się z naszymi doradcami.

Napisz do nas a skontaktujemy się z Tobą