Mieszkanie w Wilanowie – wady i zalety

Mieszkanie w Wilanowie – wady i zalety

Tę dzielnicę albo się kocha albo omija. Wilanów od lat rozrasta się i przyciąga ludzi klimatem willowych osiedli, nowoczesnymi apartamentowcami oraz bliskością rozległych terenów zielonych. Mówi się również, że to jedna z najbardziej prestiżowych dzielnic Warszawy. Jakie są więc minusy mieszkania na Wilanowie i czy warto tam inwestować?

Historia Wilanowa

Wilanw, pierwotnie znany jako Milanów, był jedną z najstarszych osad, które powstały w okolicach Warszawy. Choć pierwsze wzmianki o tym miejscu datuje się na X w.p.n.e, Wilanów zasłynął dzięki wybudowanemu w XVII wieku dworowi, znanego najpierw jako Villa Nova, od czego prawdopodobnie utworzono obecną nazwę dzielnicy.W 1677 roku dwór został kupiony przez Jana III Sobieskiego, który z biegiem lat rozbudował pałac i park, tworząc jeden z najpiękniejszych barokowych obiektów na terenie Polski. Budynek i przynależne mu tereny parkowe znajdowały się potem kolejno w rękach Elżbiety Heleny Sieniawskiej, Augusta Mocnego oraz ówczesnym możnych: rodzin Czartoryskich, Potockich i Branickich. Po wojnie, w roku 1945, pałac przeszedł na własność państwa, stając się oddziałem Muzeum Narodowego, a od 1995 roku funkcjonuje jako niezależnie Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Warszawie.

Zalety mieszkania na Wilanowie

Bogactwo Wilanowa to niewątpliwie bliskość przepięknego pałacu oraz mnóstwo terenów zielonych (Konstancin, Powsin, Kępa Zawadowska). Dzielnica zamieszkana jest przez wiele rodzin z dziećmi, ponieważ dominuje tutaj nowoczesna zabudowa oraz rejony skupiające wille, a nawet małe pałacyki. Brak tu wieżowców czy wysokich budynków, urokliwe ulice dają wytchnienie i możliwość spędzania czasu z dala od miejskiego zgiełku.

Wilanów, w miarę rozrastania się o kolejne osiedla, zyskał miano dzielnicy samowystarczalne. Znajdziemy tutaj wszystko, czego potrzeba na co dzień: sklepy, kluby fitness, wszelkiego typu usługi kosmetyczne, dużą ilość restauracji oraz kawiarni, a także duży szpital i przychodnię Medicover. To wielkie ułatwienie, bo dzielnica oddalona jest od centrum o 10 kilometrów, więc ważnym jest, by wszystkie niezbędne sprawy móc załatwić w okolicy miejsca zamieszkania.

Wilanów to bezsprzecznie dobre miejsce do wychowywania potomstwa. Dzielnica może poszczycić się wieloma placówkami stworzonymi z myślą o dzieciach uczęszczających do żłobka, przedszkola i szkoły podstawowej. Bliskość ośrodków edukacyjnych, duża ilość infrastruktury przygotowanej z myślą o rodzinach z dziećmi oraz bezpieczna atmosfera chronionych osiedli zachęca rodziny z dziećmi do kupna mieszkań na terenie Wilanowa.

Wady mieszkania na Wilanowie

Czy Wilanów to dzielnica idealna? Z pewnością ma wiele plusów, lecz znajdą się również osoby, którym mieszkanie w Wilanowie niekoniecznie przypadnie do gustu. Największym minusem, który wskazują często również mieszkańcy dzielnicy, jest komunikacja miejska. Wilanów to dzielnica graniczna, sąsiadująca z podwarszawskim Konstancinem. Odległość od centrum miasta oraz brak linii tramwajowej lub metra sprawia, że codzienne dojazdy do Śródmieścia w godzinach szczytu mogą być męczące.

Wilanów nie przypadnie również go gustu osobom kochającym miejski zgiełk. Jest tu raczej spokojnie i cicho, co świetnie sprawdza się w przypadku większych rodzin, lecz może zniechęcać aktywnych zawodowo singli.

Czy warto kupić mieszkanie w Wilanowie?

To pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań co do miejsca zamieszkania, lecz ceny mieszkań w tej dzielnicy wskazują, że jest lubiana i warto ulokować w niej swój kapitał. Średnia cena za metr kwadratowy w Wilanowie to 15 tysięcy złotych, a ilość mieszkań na sprzedaż i wynajem nie jest bardzo duża. Zapraszamy do naszych biur, a szczególnie oddziału w Wilanowie, gdzie nasi doradcy z chęcią przedstawią oferty kupna i wynajmu nieruchomości właśnie w tej dzielnicy.

Napisz do nas a skontaktujemy się z Tobą