System MLS – co można zyskać, będąc klientem agencji z nim współpracującej?

System MLS – co to jest?

System MLS, czyli Multiple Listing Service, jest popularnym narzędziem stosowanym w branży nieruchomości. Jego podstawowym celem jest ułatwienie procesu sprzedaży i wynajmu nieruchomości, a także usprawnienie pracy agentów nieruchomości poprzez skupienie informacji dotyczących dostępnych na rynku ofert. W praktyce oznacza to, że agencje współpracujące z MLS mają dostęp do ofert zamieszczonych w nim przez innych agentów. Podstawową korzyścią dla klienta agencji jest więc fakt, że jest reprezentowany przez jednego doradcę, lecz może korzystać z ofert prezentowanych przez mnóstwo innych agencji. Jego doradca jest zobowiązany do współpracy z innymi agentami, jeśli któraś z nieruchomości przypadnie go gustu klientowi.

Jak skorzystać z systemu MLS?

Warto zaznaczyć, że korzystanie z systemu MLS jest zarezerwowane dla agentów nieruchomości. Dostęp do bazy danych jest ograniczony i wymaga posiadania specjalnej licencji oraz opłacania miesięcznej opłaty. Jedyną ścieżką jest więc współpraca z agencją, która korzysta z tego systemu. WESTATE jest jedną z takich agencji – przy podpisaniu umowy wyłącznej oferujemy naszym klientom publikację oferty sprzedaży ich nieruchomości w systemie MLS lub szukamy w nim ofert, które mogą przypaść do gustu klientom poszukującym wymarzonego lokum.

Plusy systemu MLS

Pierwszym i najważniejszym z nich jest niewątpliwie skupienie ofert od zaufanych i godnych polecenie agencji w jednym miejscu. Opłata za korzystanie z systemu nie jest mała, więc agencje, którzy mają do niego dostęp, to wyselekcjonowana grupa doradców, którzy znają się na swojej pracy i mają doświadczenie w obrocie nieruchomościami.

Niewątpliwą zaletą dla doradcy, korzystającego z MLS na rzecz swojego klienta, jest też intuicyjne korzystanie z systemu. Usprawnia to znacznie proces kontaktu pomiędzy jedną agencją a drugą (niezależnie, po której stronie – sprzedającej lub kupującej – jest klient).

Często również zdarza się, że oferty prezentowane w systemie MLS to tak zwane oferty off-market, które nie pojawiają się nigdzie indziej. Dzięki współpracy z agecją korzystającą z systemu, klient ma szansę na dostęp do mieszkań czy domów, które nie pojawiają się na portalach branżowych, a co za tym idzie są atrakcyjniejsze.

Dużym plusem systemu jest też możliwość dopasowywania kryteriów klienta poszukującego do oferty wystawionej już w systemie. Oznacza to, że w praktyce agent nieruchomości dostaje zapytania od innych doradców, jeśli jego oferta spełnia ich wymagania. Przyśpiesza to znacząco cały proces i zapewnia szybką i satysfakcjonująca transakcję.

Chcesz sprzedać lub kupić mieszkanie albo dom? A może szukasz działki rekreacyjnej? Zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami i zapoznaniem się z ofertą agencji WESTATE. Działamy w systemie MLS i z chęcią wyjaśnimy, jakie korzyści przynosi taka współpraca.

Napisz do nas a skontaktujemy się z Tobą