Umowa na wyłączność – dlaczego nie należy sie jej obawiać?

Umowa na wyłączność – co oznacza i czemu nie należy się jej obawiać?

Chcesz skutecznie i szybko sprzedać nieruchomość? Zaufaj wybranej agencji i podpisz z nią umowę na wyłączność. Ten model współpracy, choć niesłusznie uważany za ograniczający sprzedającego, gwarantuje efektywne działania pośrednika i wypracowanie skutecznego modelu współpracy.

Umowa na wyłączność – czym się charakteryzuje?

Wśród wielu osób chcących sprzedać nieruchomość popularne jest przekonanie, że im więcej ofert agencyjnych ich mieszkania czy domu znajdzie się na rynku, tym większe będą ich szanse na szybką i zadowalającą transakcję. Niestety, to błędne przekonanie prowadzi ich do podpisania kilku a nawet kilkunastu umów, co skutkuje zalaniem rynku przez podobne lub takie same oferty, nad którymi właściciel nieruchomości nie ma żadnej kontroli.

Postawmy się w miejscu osoby potencjalnie zainteresowanej daną nieruchomością. Kilka ofert tego samego mieszkania, z różnymi zdjęciami i odmienną ceną, umieszczonych na portalach nie zachęca do zapoznania się ze szczegółami. Budzi raczej wątpliwości – dlaczego jest ich tam wiele? Czy mieszkanie ma jakiś feler, że nie sprzedaje się łatwo i musi promować je kilka biur?

Skuteczną i profesjonalną metodą sprzedaży nieruchomości z agencją jest podpisanie umowy wyłącznej. Mimo swojej zniechęcającej nazwy, taki kontrakt zabezpiecza interesy sprzedającego. Zakłada on zobowiązanie do stworzenia oferty przez jedno biuro i jedną, wybraną osobę, która dba o jej skuteczną promocję. Sprzedający ma pełną kontrolę nad ekspozycją oferty i realnie widzi efekty jej marketingu, który przejmuje na siebie w stu procentach doradca. Kontakt z agentem jest prosty, a wszystkie ustalenia mogą być dopasowywane na bieżąco do potrzeb sprzedającego.

Umowa na wyłączność to tym samym gwarancja zaangażowania pośrednika. Mając świadomość, że wszelkie podjęte działania przyniosą efekt w postaci zapłaty za dobrze wykonana pracę, agent dba, by klient był zadowolony, pracując z ofertą i szukając kupca, korzystając ze wszystkich dostępnych środków.

Jakie są obowiązki pośrednika przy umowie na wyłączność?

Co może i powinien zrobić pośrednik, podpisując ze sprzedającym umowę na wyłączność? Przede wszystkim zacząć od zapoznania się z nieruchomością, czyli dokładnego jej obejrzenia i przeprowadzenia profesjonalnej sesji zdjęciowej, prezentującej jej atuty. Kolejnym krokiem jest stworzenie dobrej oferty, jej pełna promocja online i offline oraz podzielenie się nią z innymi pośrednikami. Podpisując umowę na wyłączność agencja zobowiązuje się do współpracy biurami, które mogą mieć kupca na dany lokal. To duży atut tego rozwiązania – dzięki jednej umowie sprzedający zyskuje promocję swojej nieruchomości w wielu agencjach.

Umowa na wyłączność w WESTATE

Obawa sprzedających przed podpisaniem umowy na wyłączność poparta jest często złymi doświadczeniami w tym obszarze. W WESTATE staramy się odczarować ten rodzaj współpracy, tłumacząc naszym klientom każdy etap całego procesu. Podpisując taką umowę bazujemy na szerokich, wypracowanych przez lata kontaktach, profesjonalnemu podejściu do transakcji i wiedzy o lokalnych rynkach. Z nami nie musisz obawiać się braku efektów. Inwestujemy w marketing online oraz offline (witryny w biurach zlokalizowanych w strategicznych punktach na mapie Warszawy), oferujemy stałe wsparcie i gotowość odpowiedzi na każde pytanie naszych klientów. Odwiedź nas w jednym z naszych punktów lub pozostaw swój kontakt na stronie internetowej. Przekonasz się, że z nami sprzedaż nieruchomości to czysta przyjemność.

 

Napisz do nas a skontaktujemy się z Tobą

    Witryna korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie, więcej na ten temat dowiesz się w Polityce prywatności.