Ursynów – czy warto tam zamieszkać?

To trzecia co do wielkości dzielnica Warszawy to ostatnio również jedna z najszybciej rozwijających się części miasta. Ursynów cieszy się popularnością wśród warszawiaków i osób spoza stolicy, poszukujących ładnych mieszkań w dobrej cenie. Przybliżamy historię dzielnicy, analizując jej rozwój w ostatnich latach.

Historia Ursynowa

Znaczące działania na terenie Ursynowa datuje się na koniec XVIII wieku. To właśnie wtedy, na polecenie Stanisława Kostki Potockiego, wybudowano tam pałac, w którym odpoczywali możni warszawscy.  W XIX wieku przeszedł on w posiadanie Juliana Ursyna Niemcewicza, od którego imienia prawdopodobnie dzielnica zaczerpnęła swoją, obowiązującą do dzisiaj, nazwę.

Charakter dzielnicy na przestrzeni kolejnych lat zmieniał się. W latach siedemdziesiątych na Ursynowie powstało pierwsze duże osiedle, zbudowane w ramach planuwielkiego zespołu osiedli mieszkaniowych dla ok. 140–160 tys. osób. Miały one stanowić tzw. południowe pasmo rozwojowe Warszawy. Podzielono go na cztery części: Ursynów Północny, Ursynów Południowy, Natolin Północny i Natolin Południowy. Razem z 36 tys. mieszkań miały powstać szkoły, przedszkola, szpitale, sklepy i lokale usługowe. Pierwsi mieszkańcy wprowadzili się tam w 1977 roku. W 1982 r. liczba mieszkańców Ursynowa osiągnęła 75 tys., a w 1983 roku rozpoczęto tam budowę pierwszej linii metra.

Z czasem Ursynów stał się sypialnią Warszawy. Dobra komunikacja z centrum miasta, duża ilość punktów gastronomiczno-usługowych oraz parki i inne tereny zielone przekonały (i nadal przekonują) kolejnych zainteresowanych, by osiedlić się właśnie tam. Nowe inwestycje na Ursynowie

Nowe inwestycje na Ursynowie

Dzielnica rozwija się dynamicznie. Kolejne inwestycje mieszkaniowe powstające na Ursynowie to gratka dla osób lubiących miejskie klimaty, z jednoczesną możliwością odetchnięcia na łonie natury. Dużo łatwiej również dostać się obecnie na Ursynów – w 2017 roku rozpoczęła się budowa kolejnego (po zbudowanym w latach 2009–2013 odcinku od węzła „Warszawa Lotnisko” do węzła „Puławska”) odcinka drogi ekspresowej S2, znanego również jako Południowa Obwodnica Warszawy. Droga częściowo przebiega w tunelu, oddanym do użytku w grudniu 2021.

Jak w takim razie kształtują się ceny mieszkań w tej dzielnicy? Średnio za metr kwadratowy zapłacimy tam 11 900 zł, lecz w zależności od miejsca i standardu wykończenia lokalu, można kupić mieszkanie w znacznie niższej kwocie. Dużym plusem Ursynowa jest szeroki wybór ofert – mieszkań jest tam wiele, wciąż powstają nowe inwestycje i tym samym kupujący nie muszą ograniczać się do konkretnych metraży lub sugerować czasem przeprowadzenia transakcji. Średni czas sprzedaży lokalu na Ursynowie wynosi około czterech miesięcy, co daje możliwość pracy z ofertą i spokojnego znalezienia klienta, który gotowy jest zapłacić oczekiwaną przez wystawiających ogłoszenie cenę.

 

Rozważasz zakup mieszkania na Ursynowie? Zachęcamy do zapoznania się z naszymi ofertami i zadawaniem pytań naszym agentom – szczególnie tym pracującym w biurze w Wilanowie. Lokalni specjaliści WESTATE podpowiedzą, na co zwrócić uwagę przy kupnie mieszkania na Ursynowie oraz pokierują całym procesem, dbając o bezpieczeństwo transakcji.

 

 

 

 

#biuronieruchomości #agencjanieruchomości #sprzedaż #kupno #Warszawa

Napisz do nas a skontaktujemy się z Tobą