Cechy, które powinien mieć dobry agent nieruchomości

Myślisz o rozpoczęciu kariery w branży nieruchomości? Jeśli czujesz, że to twoja ścieżka, warto byś zastanowił/a się, jakie cechy charakteru, poza umiejętnościami twardymi, warto mieć, by spełnić się w tej roli.

Charakter agenta nieruchomości

Bycie pośrednikiem w obrocie nieruchomościami to z pozoru łatwa i przyjemna praca, lecz statystycznie większość adeptów tego zawodu rezygnuje z wykonywania go po niespełna trzech miesiącach. Dlaczego? Choć praca agenta może być niezwykle satysfakcjonująca, to jest to również ścieżka pełna wyzwań, w której przydaje się determinacja, zaangażowanie i pewność siebie. To przede wszystkich praca dla ludzi lubiących kontakt z klientem, który czasami bywa wyzwaniem. W tej pracy nie ma miejsca na słabsze momenty – profesjonalny agent nieruchomości musi umieć pogodzić interesy oby stron transakcji, przeprowadzić skuteczne negocjacje oraz, przede wszystkim, zrozumieć potrzeby swojego klienta. Bez empatii i rozbudowanego poczucia odpowiedzialności ciężko będzie odnaleźć się w tej roli.

Ścieżka kariery agenta nieruchomości

Jeśli czujesz, że posiadasz wszystkie wyżej wymienione cechy, warto rzeczywiście rozważyć podjęcie pracy w zawodzie. Na co możesz liczyć, rozpoczynając swoją przygodę na rynku nieruchomości? Z pewnością potrzeba czasu, by wyszkolić się w zawiłościach dotyczących tej pracy. Zdobyte doświadczenie pozwala na awans w strukturach agencyjnych (bycie managerem) lub otwarcie swojego biura – pod szyldem nowej marki lub jako franczyzobiorca, korzystając z doświadczenia i renomy marek już istniejących na rynku.

Praca w WESTATE

Wierzymy, że zgrany zespół to prosta droga do sukcesu. Cały czas rozbudowujemy nasze teamy w biurach na terenie Warszawy i szukamy nowych osób do pracy. Jeśli chcesz pracować w WESTATE, aplikuj na jedno z naszych ogłoszeń i spotkajmy się, by porozmawiać o twojej przyszłości w branży nieruchomości. Czekamy na osoby stawiające pierwsze kroki w zawodzie agenta, jak i te, które mają już doświadczenie. Oferujemy przejrzystą ścieżkę kariery w naszych strukturach, opartą na zdobyciu potrzebnego doświadczenia i awans lub współpracę franczyzową. Poznajmy się!

#agencjanieruchomości #biuronieruchomości #Warszawa

Napisz do nas a skontaktujemy się z Tobą

    Witryna korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie, więcej na ten temat dowiesz się w Polityce prywatności.