Ceny mieszkań w 2023 – czego możemy się spodziewać?

Ceny mieszkań w 2023 – czego możemy się spodziewać?

Zbliżający się rok to niewiadoma na rynku nieruchomości. Galopująca inflacja, trudności z uzyskaniem kredytów hipotecznych oraz niestabilna sytuacja ekonomiczna wpływają dynamicznie na ceny mieszkań. Czy warto czekać z inwestowaniem czy też sytuacja nie zmieni się szybko? Zebraliśmy obiektywne informacje o rynku, by ułatwić tę decyzję.

Czy ceny mieszkań w 2023 roku spadną?

To pytanie nurtuje każdego, kto planuje kupić lub sprzedać mieszkanie. Pierwsi nie chcą przepłacić i liczą na spadek cen, a drudzy obawiają się, że przeczekując odpowiedni moment, stracą pieniądze. Nawet eksperci są ostrożni w prognozowaniu cen nieruchomości w kolejnym roku. Sytuacja na rynku jest bardzo skomplikowana i dynamiczna, więc trudno jednoznacznie przewidzieć, co wydarzy się za kilka miesięcy, lecz tendencje wskazują, że najprawdopodobniej ceny utrzymają się na podobnym poziomie, na jakim znajdują się obecnie. Oznacza to, że raczej nie warto czekać z podjęciem decyzji i rozpocząć działania przygotowujące do sprzedaży lub kupna nieruchomości.

Jak mądrze sprzedać lub kupić mieszkanie w 2023?

Trudna sytuacja na rynku nieruchomości może prowadzić do nieuczciwego zachowania ze strony potencjalnych kupujących i sprzedających. Ludzie od kilku miesięcy odczuwają presję związaną z brakiem stabilizacji, więc mogą próbować nieuczciwych praktyk, jak podnoszenie ceny w trakcie negocjacji lub przemilczenie pewnych mankamentów nieruchomości, które mogą wpływać na jej wartość. Jak uniknąć tego typu problemów? Najlepiej zdać się na pomoc profesjonalistów. Pośrednik zadba o interes swojego klienta, reprezentując go w obu procesach – kupnie i sprzedaży. W obecnej sytuacji rynkowej wiedza profesjonalistów jest nieoceniona i może znacząco zaoszczędzić czas i pieniądze.

Jakie mieszkania warto kupić w 2023 roku?

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem mieszkania inwestycyjnego, warto skonsultować tę decyzję ze specjalistą, który doradzi rodzaj nieruchomości oraz przeprowadzi cię przez cały proces. Z pewnością należy zastanowić się nad rodzajem budynku – tak zwane stare rynki, czyli mieszkania w kamienicach to świetna inwestycja, lecz często koszty ich utrzymania mogą być nieco wyższe (wpływają na to na przykład podwyżki w cenach gazu). Natomiast nowe osiedla mogą nie przynosić tak dobrej stopy zwrotu, jak jeszcze niedawno, ze względu na dużą konkurencję. Nieustannie zapraszamy do konsultacji z naszymi specjalistami – pomogą rozwiać wszelkie wątpliwości, doradzą w kwestiach finansowych oraz przeprowadzą bezpiecznie przez cały proces sprzedaży lub kupna.

 

#nieruchomość #sprzedaż #kupno #biuronieruchomości #agencjanieruchomości

Napisz do nas a skontaktujemy się z Tobą

    Witryna korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie, więcej na ten temat dowiesz się w Polityce prywatności.