Czy warto kupić mieszkanie na Białołęce?

Ta skrajna dzielnica Warszawy ma wielu przeciwników, lecz jednocześnie przyciąga rodziny ceniące sobie bezproblemowy dostęp do placówek edukacyjnych oraz osoby chcące mieszkać komfortowo w otoczeniu zieleni. Jaką dzielnicą jest Białołęka i czy warto tam inwestować? Przyglądamy się tej okolicy, analizując jej plusy i minusy.

Historia Białołęki

Pierwsze wzmianki o wsi Białołęka pochodzą z XV wieku. W XVII wieku przeszła we władanie biskupa chełmińskiego, który przekazał ją jezuitom. Historia nie była łaskawa dla tego rejony – Białołęka została spalona podczas wojen szwedzkich w 1831 roku (dokładnie w czasie bitwy o Warszawę). Dość burzliwy okres kończy XIX wiek, kiedy to na obrzeżach Białołęki zaczynają powstawać gospodarstwa. Wtedy właśnie wyodrębniają się między innymi: Annopol, Brzeziny, Ustronie czy Różopole. Przed II wojną światową cały rejon Białołęki zamieszkiwało około 600 osób, a dopiero w 1951 roku została ona wcielona do Warszawy.

Plusy mieszkania na Białołęce

Obecnie dzielnica dzieli się na wiele osiedli, które stale się rozbudowują. Od bliższych Pradze, takich jak Żerań, aż po Nowodwory czy Mańki-Wojdy. Wybór i zróżnicowanie miejsc, w których można nadal atrakcyjnie kupić mieszkanie na Białołęce jest duży, co zachęca potencjalnych inwestorów.

Nie da się nie zauważyć, że Białołęka jest obecnie jedną z najprężniej rozwijających się dzielnic stolicy. Powstaje tam coraz więcej nowych osiedli mieszkalnych, a co za tym idzie okolica jest bogata w placówki edukacyjne, zaplecze gastronomiczne oraz sklepy. To duży plus dla rodzin z dziećmi – bogata infrastruktura pozwala na zaspokojenie większości codziennych potrzeb w okolicy domu.

Kolejnym plusem Białołęki jest jej nowoczesny charakter. Oczywiście nie da się nie zauważyć, że nadal znajdują się tam mieszkania z wielkiej płyty, lecz duża ilość nowych inwestycji sprawia, że na Białołęce można mieszkać nowocześnie i komfortowo. Zakup nieruchomości w tym rejonie z pewnością przypadnie do gustu osobom lubiącym design oraz przestrzeń.

Warszawa to miasto, które tętni życiem. Decydując się na zamieszkanie w stolicy należy się z tym liczyć O ile kupując mieszkanie w centrum nie można spodziewać się za wielu okazji do relaksu wśród drzew, o tyle Białołęka oferuje bogate tereny zielone, które dają wytchnienie od zgiełku miasta. W pobliżu znajdują się dwa rezerwaty przyrody – Ławice Kiełpińskie i Łęgi Czarnej Strugi, które są świetnym miejscem do spędzania wolnego czasu. Bliskość takich obszarów to również świetna lokalizacja dla osób pracujących zdalnie. Nieco dłuższy dojazd do centrum Warszawy rekompensują uroki życia na łonie natury.

Ceny mieszkań na Białołęce

Dużym plusem mieszkań znajdujących się na Białołęce są nadal ich ceny. Koszty życia oraz nieruchomości w Warszawie są znacznie wyższe niż w innych miastach. Decydując się na zakup mieszkania w stolicy, warto wziąć pod uwagę Białołękę. Dzielnica, nadal położona w granicach miasta, zachęca swoimi stosunkowo korzystnymi cenami i zróżnicowanymi metrażami. Ceny zaczynają się tu już o 8 tysięcy złotych za metr kwadratowy, a nowocześnie urządzone mieszkanie można kupić za około 11 tysięcy za metr kwadratowy.

Choć wiele osób kojarzy Białołękę z mało atrakcyjnymi osiedlami i kiepską komunikacją z resztą miasta, dzielnica zyskuje na popularności i rozwija się w bardzo szybkim tempie. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem nieruchomości właśnie tam, zapraszamy do przejrzenia naszych ofert oraz odwiedzenia naszych biur. W ofercie naszej agencji znajdują się mieszkania na Białołęce, a doradcy WESTATE chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania i przeprowadzą cię przez całą transakcję.

Napisz do nas a skontaktujemy się z Tobą

    Witryna korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie, więcej na ten temat dowiesz się w Polityce prywatności.