Gdzie chcą mieszkać warszawiacy?

Gdzie chcą mieszkać warszawiacy? Te trzy dzielnice to najczęstszy wybór w 2022 roku

Co roku serwis Morizon przeprowadza badanie dotyczące najchętniej wybieranych przez kupujących dzielnic Warszawy. Bazując na danych odsłonowych, portal analizuje atrakcyjność konkretnych dzielnic, wskazując na te, które cieszą się największą popularnością wśród użytkowników.

Top 3 dzielnice Warszawy

Warszawa składa się z 18 dzielnic, zamieszkałych przez prawie dwa miliony osób. Stolica oferuje wiele możliwości, rozwijając się ekonomicznie. To właśnie tu znajdują się również siedziby największych korporacji, więc nic dziwnego, że wiele osób decyduje się na przeprowadzkę. Często wiąże się ona z zakupem nieruchomości lub szukaniem odpowiedniego lokum do wynajęcia. Dzięki badaniu portalu Morizon wiemy, jakie dzielnice królują w tym roku na liście wyszukiwania.

Mokotów

Niekwestionowanym zwycięzcom okazał się Mokotów. To dzielnica, którą warszawiacy kochają za klimatyczne kamienice, bliskość do centrum oraz szeroką ofertę kulturalno-gastronomiczną. Mokotów w tym roku wyprzedził Śródmieście, które w 2021 znalazło się na szczycie listy.

Śródmieście

Zamiana miejsc na podium może dziwić, bo zwykle to właśnie wokół centrów miast skupia się największe zainteresowanie kupujących. Przyczyną spadku Śródmieścia na drugie miejsce rankingu mogą być ceny, lecz również post pandemiczna chęć do przebywania bliżej natury. Mimo to nadal centralna część miasta pozostaje bardzo atrakcyjna dla kupujących.

Wola

Trzecie miejsce w rankingu Morizon zajęła Wola. Jej strategiczne położenie i dynamiczny rozwój w ciągu ostatnich kilku lat sprawia, że popularność tej dzielnicy wciąż rośnie. Nowe inwestycje mieszkaniowe, jak również rekreacyjno-usługowe zachęcają do kupna mieszkania w tym rejonie.

Co mówią nam te dane? Dla osób chcących kupić mieszkanie inwestycyjnie to doskonała wskazówka, w której dzielnicy warto ulokować kapitał. Dla poszukujących mieszkania dla siebie to rada, gdzie w Warszawie żyje się dobrze i wygodnie. Dla agencji nieruchomości to również barometr nastrojów klientów, tak więc trzymając rękę na pulsie, śledzimy najpopularniejsze dzielnice i szukamy w nich najlepszych ofert.

 

#warszawa #biuronieruchomosci #sprzedaż #kupno #wynajem

Napisz do nas a skontaktujemy się z Tobą