Hołd dla Agnieszki Osieckiej: Odsłonięcie Muralu na Saskiej Kępie

W poniedziałek  9 października, na Saskiej Kępie w Warszawie odbyło się uroczyste odsłonięcie muralu poświęconego Agnieszce Osieckiej w którym również jako lokalna agencja nieruchomości wzięliśmy udział. To wyjątkowe wydarzenie, które ma na celu upamiętnienie tej wybitnej postaci polskiej kultury. Mural z wizerunkiem pierwszej damy polskiej piosenki ozdobiło jeden z budynków przy ulicy Francuskiej 33, w miejscu bliskim sercu poetki, która przez całe swoje życie była związana z tą malowniczą dzielnicą Warszawy. Dodatkowo, to również doskonała okazja do uczczenia 87. rocznicy urodzin Agnieszki Osieckiej, która przypada w tym właśnie roku.

Agnieszka Osiecka to postać niezwykle ważna dla polskiej kultury muzycznej. Jako autorka ponad dwóch tysięcy tekstów, przyczyniła się do stworzenia wielu niezapomnianych przebojów. Jej twórczość dotknęła serc wielu Polaków, a utwory takie jak „Małgośka”, „Okularnicy”, „Zielono mi” czy „W żółtych płomieniach liści” na stałe zapisały się w historii rodzimej sceny muzycznej. Wielkie gwiazdy, takie jak Maryla Rodowicz, Edmund Fetting, Magda Umer, Skaldowie, Łucja Prus czy Kalina Jędrusik, śpiewały utwory Osieckiej, co tylko podkreśla jej wyjątkową rolę w polskiej muzyce.

Mural, który zostanie odsłonięty w tym szczególnym dniu, to hołd składany „Panience z Saskiej Kępy”. Autorem tego wyjątkowego dzieła są Marek Grela i Marta Piróg, znani jako artystyczny duet Czary-Mury. Malowidło powstało na ścianie jednego z budynków przy ulicy Francuskiej 33, w sąsiedztwie miejsca, które miało szczególne znaczenie w życiu Agnieszki Osieckiej.

Przy ul. Francuskiej 31 znajdowała się niegdyś kawiarnia Sax, która niestety już nie istnieje, ale była jednym z ulubionych miejsc poetki w tej części miasta. Odsłonięcie muralu będzie nie tylko hołdem dla twórczości Osieckiej, ale także szansą na zachowanie dziedzictwa kulturalnego i historycznego Saskiej Kępy.

 

 

Napisz do nas a skontaktujemy się z Tobą