Plusy i minusy życia na obrzeżach Warszawy. Gdzie szukać mieszkania/domu?

Nie musisz zastanawiać się już, jakie są plusy i minusy życia na obrzeżach Warszawy. Gdzie szukać mieszkania/domu? Każde miejsce charakteryzuje się swoimi atutami i wadami, a poniżej można dowiedzieć się jakie są te cechy w przypadku mieszkania na obrzeżach stolicy.

Korzyści życia na obrzeżach Warszawy

Życie na obrzeżach Warszawy w stosunku do kupna, czy wynajmu domu lub mieszkania w centrum stolicy niewątpliwie jest tańsze. Jeśli chodzi o koszty życia, tj. opłaty za jedzenie, media, czy telefon ceny są porównywalne. Sam koszt wynajmu lokalu jednak jest o wiele niższy. Dodatkowo nie ma problemu z dojazdem do miejsca pracy, które znajduje się na obrzeżach miasta. Mieszkańców nie dotyczy poranne stanie w korkach. Dzięki temu, że większość lokali imprezowych znajduje się w centrum nie ma problemu z zakłócaniem ciszy nocnej poza ścisłym centrum Warszawy. To sprawia, że jest to idealna lokalizacja do osób, które lubią ciszę, spokój. Odnajdą się tutaj także osoby, które nie przepadają za imprezowaniem, mają małe dzieci lub mieszkają z osobami starszymi, które nie chcą mieć codziennie pod oknem dyskoteki. Korzyść życia na obrzeżach Warszawy to także łatwiejszy dostęp do miejsc garażowych. Na pewno przy niektórych blokach, czy domach jednorodzinnych znajduje się miejsce, by bezpiecznie móc zostawić swój samochód także na noc. W niższej cenie można mieć mieszkanie z większą liczbą pokojów lub dom o większym metrażu niż podczas kupna/wynajmu go w centrum.

Minusy życia na obrzeżach stolicy

Życie na obrzeżach stolicy wiąże się jednak także z różnymi minusami. Jest to trudność z dojazdem do centrum, gdyż odjazdy komunikacją miejską niekoniecznie muszą  być zbyt częste. Oprócz tego są jeszcze takie miejsca, w których nie mieszka zbyt dużo osób. W przypadku problemów nie będzie do kogo zwrócić się z prośbą o pomoc. Jeżeli wybierze się mieszkanie na obrzeżach stolicy, a jest się zatrudnionym, chodzi do szkoły, czy studiuje w centrum miasta podróż w obie strony bez wątpienia zajmie sporo czasu. Na obrzeżach miasta nie ma także za wielu miejsc kultury. W celu wybrania się do jakiegoś konkretnego muzeum w większości przypadków przedostać się do centrum Warszawy. Nie brakuje także lokalów, w których opłata jest równie wysoka jak za lokale w centrum miasta. Zaproszenie do siebie gości może być dla nich niekorzystne pod względem czasu, który będą musieli spędzić na dojeździe, by móc wziąć udział w spotkaniu. Minusem życia na obrzeżach Warszawy jest także problem z dojazdem do centrum komunikacją miejską bez przesiadki.

 

#nieruchomość #kupno #sprzedaż #wynajem #Warszawa #agencjanieruchomości #biuronieruchomości #dom #mieszkanie #apartament

Napisz do nas a skontaktujemy się z Tobą

    Witryna korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie, więcej na ten temat dowiesz się w Polityce prywatności.