Prowadzenie zimnych telefonów – szkolenie z Tomaszem Stenclem

W tym miesiącu w ramach Akademii WESTATE mieliśmy przyjemność zorganizować intensywne szkolenie z zakresu prowadzenia zimnych telefonów, które poprowadził współwłaściciel oddziału WESTATE Gdańsk. Szkolenie obyło się 24 kwietnia w prestiżowej przestrzeni biznesowej Q22. Celem spotkania było przygotowanie nowych członków naszego zespołu do skutecznego i profesjonalnego nawiązywania kontaktów telefonicznych z potencjalnymi klientami. W trakcie szkolenie omówiliśmy wiele kluczowych zagadnień, które stanowią fundament skutecznej komunikacji w branży nieruchomości.

Jednym z głównych punktów programu było zrozumienie samej istoty zimnego telefonowania. Niezbędne jest bowiem wypracowanie strategii, które pozwolą na przyciągnięcie uwagi rozmówcy i skuteczne przekazanie istotnych informacji na temat oferty. Poprzez przykłady praktyczne i analizę przypadków uczestnicy szkolenia mieli okazję poznać skuteczne techniki prowadzenia zimnych rozmów.

Podczas warsztatów szczególny nacisk położony został również na aspekty komunikacyjne. Doskonalenie umiejętności słuchania, zadawania trafnych pytań oraz budowania zaufania to kluczowe elementy skutecznej rozmowy telefonicznej. Uczestnicy mieli okazję nie tylko poznać teorie, ale również przećwiczyć je w praktyce podczas symulacji rozmów.

Nie mniej ważne było omówienie kwestii związanych z etyką i szacunkiem w trakcie kontaktów telefonicznych. Profesjonalizm w każdym aspekcie działania naszego biura to priorytet, dlatego właściwe zachowanie wobec rozmówcy jest nieodłącznym elementem naszej pracy.

Podczas dyskusji poruszono również temat tego, na co zwracać uwagę podczas zimnych rozmów telefonicznych oraz czego unikać. Kluczowe jest poznanie preferencji klienta oraz umiejętność dopasowania się do jego potrzeb. Wspólnie ustalono także strategie unikania typowych pułapek, które mogą pojawić się podczas tego typu kontaktów.

Nie bez znaczenia było również ustalenie planu cold callingu. Systematyczne podejście do kontaktowania się z potencjalnymi klientami oraz skuteczne zarządzanie czasem to klucz do osiągnięcia sukcesu w branży nieruchomości.

Podsumowując, szkolenie z zakresu prowadzenia zimnych telefonów było nie tylko doskonałą okazją do zdobycia wiedzy praktycznej, ale także platformą do wymiany doświadczeń i budowania więzi w zespole. Dzięki temu nasze biuro jest jeszcze lepiej przygotowane do skutecznego działania na rynku nieruchomości, dbając jednocześnie o profesjonalizm i wysoki standard obsługi klienta.

 

Napisz do nas a skontaktujemy się z Tobą