Święto Saskiej Kępy z WESTATE

27 maja, po trzech latach przerwy, Saska Kępa ponownie obchodziła swoje święto. Z dumą wzięliśmy udział w tym wydarzeniu, zapraszając naszych sąsiadów, przyjaciół i oczywiście klientów na wspólne celebrowanie tej okazji przy wyśmienitej kawie i słodkościach.

Święto Saskiej Kępy

Święto Saskiej Kępy swoją historią sięga 2006 roku. Motywem przewodnim pierwszej edycji była twórczość Agnieszki Osieckiej, wieloletniej mieszkanki tego rejonu. To właśnie wtedy zaprezentowano gipsowy odlew pomnika słynnej poetki, a rok później, również w czasie obchodów święta, odsłonięto pomnik, który do dzisiaj jest znanym miejscem lokalnych spotkań. Kolejne edycje wydarzenia również były okazją do kulturalnych spotkań, koncertów i wymieniania się inspiracjami podczas corocznego kiermaszu lokalnego rękodzieła.

Mieszkańcy urokliwej Saskiej Kępy w miniony weekend mogli znowu cieszyć się dniem poświęconym ich ulubionej części Warszawy. Po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa, Święto Saskiej Kępy ponownie zagościło na ulicy Francuskiej. W tym roku, oprócz licznych straganów i atrakcji zorganizowanych przez lokalne kawiarnie, restauracje i sklepy, można było posłuchać między innymi interpretacji piosenek Agnieszki Osieckiej w wykonaniu Anny Sroki-Hryń, Ewy Bem, Kuby Badacha oraz Natalii Lesz. Dwie sceny (jedna przy rondzie Waszyngtona, a druga przy ulicy Obrońców, zgromadziły tłumy mieszkańców oraz miłośników tej części Pragi Południe. Obchody święta otworzyła uroczysta parada, w czasie której odśpiewano hymn dzielnicy, słynną „Małgośkę”.

WESTATE – odkryj z nami Saską Kępę

Od ponad roku WESTATE Praga to członek lokalnej wspólnoty. Z przyjemnością dołączyliśmy do obchodów Święta Saskiej Kępy, otwierając nasze biuro dla wszystkich zainteresowanych spotkaniem i rozmową o urokach dzielnicy oraz nieruchomościach, które można tu kupić.

Nasze biuro odwiedziło wiele osób – zarówno mieszkańcy Saskiej Kępy, jak i osoby zainteresowane inwestowaniem w tym miejscu. Podzieliliśmy się z nimi naszymi spostrzeżeniami, doradziliśmy jak skutecznie sprzedać tu nieruchomość oraz jak zabrać się za jej szukanie. Jako członek lokalnej społeczności czuliśmy się świetnie goszcząc naszych sąsiadów w biurze, które zbudowaliśmy z pasją i zaangażowaniem. Wierzymy, że takie spotkania otwierają na rozmowę i pokazują, jak nowoczesne agencje nieruchomości mogą wspierać swoich klientów, budując lokalną siatkę kontaktów, która przyśpiesza transakcje i czyni je o wiele skuteczniejszymi.

Z niecierpliwością czekamy już na przyszłoroczne obchody Święta Saskiej Kępy, a tymczasem niezmiennie zapraszamy wszystkich do naszych biur, w tym do WESTATE Praga przy Francuskiej 49. Z chęcią podzielimy się naszą wiedzą o lokalnym rynku nieruchomości i przeprowadzimy naszych klientów przez proces kupna, sprzedaży lub wynajmu.

Napisz do nas a skontaktujemy się z Tobą