Zmiany i inwestycje w Warszawie w 2023 roku.

W ciągu ostatnich kilku lat Warszawa zmieniła się nie do poznania. Stolica stała się jednym z najnowocześniejszych miast w Europie, a w roku 2023 jest w planach jeszcze wiele innowacji i inwestycji.

Komunikacja

Jedną z głównych zmian, jaka zostanie wprowadzona w stolicy w 2023 r., będzie dokończenie linii metra M2. Teren budowy metra na Karolin jest już grodzony. Wkrótce zaczną się tam prace. Dokończenie linii metra na pewno poprawi jakość komunikacji.

Infrastruktura

Kolejną inwestycją, która poprawi jakość życia mieszkańców, będzie wzmocnienie infrastruktury rowerowej. W planach jest wybudowanie kilku kolejnych tras rowerowych oraz modernizacja dróg publicznych dla rowerzystów. Od Świętokrzyskiej do Placu Bankowego ma pojawić się droga dla rowerów i parkowanie wzdłuż jezdni kosztem jednego pasu ruchu na jezdni. Zmiana ma być przede wszystkim wizerunkowa. Urzędnicy postanowili, że zwężą drogę o jeden pas, dodadzą ścieżkę rowerową, parking oraz sporo zieleni.

Nowe budownictwo

Ważną zmianą będą również projekty mieszkaniowe, w tym budowa nowych osiedli oraz modernizacja mieszkań komunalnych. Warszawa od dawna boryka się z problemem niedoboru mieszkań, dlatego inwestycje te są szczególnie ważne.

Rewitalizacja warszawskiej Starówki

Stolica Polski już od dawna przyciąga wielu turystów, ale w 2023 roku miasto będzie jeszcze bardziej przyjazne dla odwiedzających. Projektem wartym uwagi jest przede wszystkim rewitalizacja warszawskiej Starówki, która jest jednym z najpiękniejszych zabytków miasta. Remont obejmie ulice: Piekarską, Rycerską, Wąski Dunaj, a także Plac Zamkowy wraz z Dziedzińcem Trójkątnym przy Placu Zamkowym oraz remont schodów przy Placu Zamkowym. Zmiany związane będą głównie z modernizacją, nowym oświetleniem na ulicy Rycerskiej, a także zmianom, które umożliwią swobodne poruszanie się po Starym Mieście osobom niepełnosprawnym. W planach jest również otwarcie nowych atrakcji turystycznych.

 

Napisz do nas a skontaktujemy się z Tobą

    Witryna korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie, więcej na ten temat dowiesz się w Polityce prywatności.